English

Qëllohet me armë zjarri Petrit Kurti në Yzberisht

Ku të gjithë sportdashësit janë mbërthyer para ekranit, për të parë ndeshjen Barcelona-Real Madrid, një tjetër vrasje shënohet në Tiranë, kryesisht në Yzberisht.
Ngjarja e ndodhur para pak minutash ku një person përleshet me ish oficerin e ushtrisë Petrit Kurtin, i cili vdes gjaatë transportimit për në spital.

Petriti është qëlluar me armë dhe një prej plumbave e kishte kapur në zemër.

Policia ka identifikuar autorin dhe po punon për kapjen e tij dhe zbardhjen e vrasjes. Mësohet se viktima njihej më parë me vrasësin.

KOMENTE