English

Barcelona 3 Real Madrid 2, në superkupën spanjolle

Është luajtur sot ndeshja për Super kupën spanjolle midis dy skuadrave që tashmë kanë bërë emër por pse jo janë quajtur dhe rivale tepër të forta.

Ndeshja Barcelona - Real Madrid përfundoi me rezultatin 3:2

Golat u shënuan nga:
0-1 RONALDO C.(55)
1-1 PEDRO (56)
2-1 MESSI L. (Pen70)
3-1 INIESTA A. (78)
3-2 DI MARIA A.(85)

KOMENTE