Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Stuhia Isak drejtohet për në Florida
English

Stuhia Isak drejtohet për në Florida

Njerëzit në jug të Floridës kanë ndjerë efektet e para të stuhisë tropikale Isak si ajo kryeson në drejtim të SHBA.

Isaku është afër Florida Keys, Luiziana, Misisipi dhe Alabama të cilat kanë shpallur gjendjen ejashtëzakonshme.

Qindra fluturime janë anulluar dhe prodhimi i naftës dhe i gazit është prekur nga një stuhi që ka vrarë tashmë të paktën gjashtë njerëz në Haiti.

Partia Republikane ka shtyrë me një ditë fillimin e konventës së saj.

Robert Bentley Guvernatori i Alabamas e ka anuluar vizitën e tij në konventën kombëtare Republikane në Florida dhe Bobby Jindal, guvernatori i Louisianës mund të bëjë të njëjtën gjë, pasi ata po përgatisin përgjigjet për emergjencën në shtetet e tyre.

Qendra Kombëtare e Uraganeve tha se stuhia kishte një shpejtësi 105km / h, dhe pritet të forcohet edhe më tej dhe mund të shkarkohet diku në mes të Floridas dhe Luizianës.

Banorët kanë marrë masa për shtëpitë e tyre.

KOMENTE