Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Imazhe të pabesueshme. Sorkadhja shpëton nga goja e luaneshës (FOTO)
English

Imazhe të pabesueshme. Sorkadhja shpëton nga goja e luaneshës (FOTO)

Imazhe të pabesueshme tregojnë se si sorkadhja i ka shpëtuar nofullave dhe dhëmbëve të mprehta të një luaneshe.

Ajo duket se ka kërcyer me gjithë fuqinë e saj duke i shpëtuar gojës së luaneshës që dukej se e kishte kapur prenë e saj.

Këto imazhe janë kapur nga fotografi tepër i talentuar Jayesh Mehta në Botswana.

Luanesha nuk mund të linte gjahun e saj, pasi ajo ka fuqinë që të mposhtë dhe një buall apo antilopë, por fotografi më vonë e kuptoi përmes kamerës së tij që luanesha njërin sy, të majtin e kishte të verbër.

Luani është një nga kafshët më të rrezikshme të Afrikës, së bashku me krijesat e tjera si krokodilat, hipppotamët dhe peshkaqenët.
Femra bën shumicën e gjuetisë, ndërsa mashkulli patrullon territorin dhe mbron femrën me krenari.

KOMENTE