Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
iPhone i ardhshëm do të zëvendësojë portofolin tuaj
English

iPhone i ardhshëm do të zëvendësojë portofolin tuaj

iPhone i ri pritet të ketë çip NFC që mund ta kthejë atë në një kartë krediti.
Nisja e suksesshme mund të ndezë një revolucion në mënyrën se si janë bërë pagesat.

Apple pritet të shpalosë telefonin më 12 shtator, e ndjekur nga Britania e Madhe që do ta shpalosë në fillim të tetorit.

IPhone ka zëvendësuar tashmë kamera digjitale, MP3 players dhe lojra portative për shumë nga zotëruesit e tij.
Tani ai mund të jetë gati për të zëvendësuar edhe portofolin tuaj.
IPhone i ardhshëm, i cili besohet të dalë brenda dy javësh pritet të vijë me një chip i ndërtuar posaçërisht për tu përdorur si kartë debiti apo krediti për pagesa të vogla.

Por historia e kohëve të fundit tregon se Apple ka nevojë për të përqafuar një teknologji përpara se ajo e sheh miratimin e përhapur në mesin e publikut, dhe ajo mund të marrë një funksion 'iWallet' për të nxitur një sistem të ri të pagesave në jetë.

KOMENTE