Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pse gratë bëjnë zhurmë gjatë seksit
English

Pse gratë bëjnë zhurmë gjatë seksit

Opinion nga A.I : Po, është e vërtetë. Disa gra bërtasin, të tjerat preferojnë tingujt e heshtjes.

Unë e di, sepse unë jam një grua, unë flas për gratë, dhe unë me të vërtetë shikoj filma edukative shfaqur për gratë që kanë marrëdhënie seksuale, që janë të dyja portretizime të sakta të seksit midis të rriturve. Ky edukim i marrë në këtë mënyrë është një pasuri.

Por pse? Pse është ky ndryshim? Nuk janë të gjitha gratë të njëjta?
Përgjigjen e kam zbuluar në studimet e Doctor Debby Herbenick i Institutit Kinsey që ka adresuar së fundmi këtë rebus të veçantë.

Me sa duket nuk ka studime të mjaftueshme për t'iu përgjigjur përfundimisht, por ka teori të bollshme.

1. gratë janë të zhurmshme gjatë seksit, sepse ata mendojnë se do të rrisin zgjimin seksual mashkullor.

2. gratë janë të zhurmshme - gjatë seksit, sepse ato nuk mund të ndihmohen nga burrat.
Bërtitjet, psherëtimat, pëshpëritjet, gurgullimat janë një prej atyre që ato nxjerin jashtë.
E pra, ne të gjithë e dimë që këto dalin gjatë seksit

3. gratë janë të zhurmshme gjatë seksit, sepse ata janë drejt një orgazme.

Çfarë është interesante është se "zhurma" përkthehet në "të mirë", qoftë si një shenjë e lirimit, apo ndërgjegjësuese e kënaqësisë, reale, e nxituar apo ndryshe.

Në studimin e tij Doktor Christopher Ryan, bashkë-autor i "Sex at Dawn"-origjina prehistorike e seksit modern i referohet punës së britanikut primatologjist Stuart Semple, i cili gjeti femrën e zhurmshme nëpër një shumëllojshmëri të llojeve.

E Quajtur "thirrje për ndërzim", ndodhur vetëm para, gjatë apo menjëherë pas çiftëzimit, përmbante informacion audio që nxiti mjaft pasionin mashkullor për të provokuar konkurrencën e spermës.

E pra, femra transmeton të dhënat e pjellorisë, dhe një tregues në lidhje me statusin e mashkullit.

Por gratë shprehen se mos bërja e zhurmës është moderne, ashtu si nëpër filma.

Por disa gra mund të imitojnë filma, por për të tjerat kjo është individuale.

Personalisht, unë gëzoj kënaqësinë e të shprehurit - seksi më bën të lumtur dhe më pëlqen kur dhe partneri bashkohet me të.

Por njëherë mora një letër nga komshinjtë (letra në foton në krah) dhe e kuptova se sa e rëndësishme është që të jesh e vëmendshme gjatë seksit edhe brenda shtëpisë tënde. Por përsëri pyes veten : atëherë ku është kjo liri?

Pastaj përsëri, mendoj që dhe memecëria e detyrueshme të themi, gjatë seksit mund të jetë emocionuese.

KOMENTE