English

6 vjeçari përdhunohet nga fqinji dhe detyrohet të gëlltisë spermën

Një 34 vjeçar nga Bulawayo, Zimbabwe torturoi seksualisht djalin 6 vjeçar të fqinjit dhe e detyroi atë të gëlltisë spermën e tij ka raportuar policia e qytetit.
I riu nga rrethinat e Entumbane, Zimbabwe dyshohet se joshi djalin për ta marrë në shtëpinë e tij pasi gjyshja ku ai rrinte kishte dalë jashtë dhe e kishte lënë atë vetëm në shtëpi më 18 gusht.

Ai tani është në arrati dhe policia ka nisur kërkimet për gjetjen e tij.

Banorët në periferi thanë se ai ishte dënuar dhe njëherë për përdhunim për shtatë vjet në vitin 2002.

Disa banorë u zotuan për tredhje të atij njeriu nëse do të mësonin se ai do të bënte përsëri të njëjtën gjë.

Nëna e djalit, udhëtoi nga Afrika e Jugut, pasi dëgjoi historinë, dhe është shumë vështirë të flasish me të për shkak të pikëllimit.

Gjyshja e djalit tha se në ditën që ndodhi incidenti, ajo u kthye në shtëpi në pasdite dhe e gjeti djalin të zhdukur.

"Unë thirra emrin e tij dhe ai doli ngadera e fqinjit në një mënyrë të çuditshme. Koka e tij ishte varur poshtë dhe ai dukej i hidhëruar krejtësisht. Unë menjëherë dyshova se diçka ishte e gabuar. Kur e kam pyetur atë, ai nuk pranoi të flasë. Ai vetëm tha se ai donte të shkonte në tualet ", tha gjyshja.

Djali është ekzaminuar në spital dhe po merr mjekim për të zvogëluar shanset e infektimit me HIV. Mjekët më pas përpiluan një raport që e dërguan në polici.

Personi i akuzuar u zhdukur të martën dhe policia është ende në gjueti të tij, "tha gjyshja.

KOMENTE