English


Deputeti belg fyen shqiptarët: “Merrni një shqiptar të vrasë pedofilin"

“Merrni një shqiptar të vrasë këtë pedofilin”- këto kanë qënë fjalët e një prej figurave politike belge njëkohësisht dhe anëtar i këshillit bashkiak.

Jurgen Verstrepen ka arritur të përmendë emrin e shqiptarit në mënyre fyese për shqiptarët.
Dhe sot të gjitha titujt e gazetave belge kanë nisur artikujt e tyre me këtë fjali.

Ai e ka përdorur këtë fjali lidhur me lirimin e bashkëshortes së pedofilit vrasës Marc Doutroux, i cili kishte dhunuar 6 fëmijë pastaj kishte vrarë 4 prej tyre.
“Erdha të shoh se ku e kanë sjellë kafshën e egër. Do mbledhim para të paguajmë një shqiptar që të vrasë këtë bishë”, ka deklaruar Jurgen Verstrepen.

Më pas ai mësohet ta ketë zbutur pak fjalinë e tij duke thënë: “Po do e bëjmë, do e vrasim atë, por jo me shqiptarë sepse ata janë tepër të shtrenjtë, ne do paguajmë një të droguar i cili do e bënte krimin vetëm për të pasur pak drogë”, foli anëtari i parlamentit flamand para kamerave.

KOMENTE
 • Bri Gen13:24 - 31 Gusht 2012
  Po sikur te vrasim ty ne : Ti qe fyen shqiptaret , mos u tall me shqiptaret se edhe shqiptaret din se jan me te zgjut
 • Edi Topalli12:10 - 31 Gusht 2012
  duket qe i njeh mire shqiptaret ky deputeti belg.. nese nuk me fusnin burg shkoja une e vrisja falas ate kafshen..
 • Pellumb Mucaj11:54 - 31 Gusht 2012
  e gjithe ju qe keni shkruajtur ketu qenkeni shume te trashe qe nuk arini te kuptoni ironine e ketij deputetipo nuk jemi as mercenare qe te na paguajne per te vrare as injorante qe te mos e kuptojme qellimin e thenies se kesaj shprehje eshte e vertete qe ne te vrasim per nder po per te ruajtur nderin dhe zakonet tona jo te atyre qe nuk kane as nder as tradita si tonat
 • ali pasha11:31 - 31 Gusht 2012
  kjo eshte e vertet,ne shqiptaret jemi te paret per te vrar nuk eshte per tu burrur por eshte e vertet..
 • marku21:19 - 30 Gusht 2012
  Un mendoj se ne jena ne vend te par me vra kerkush nuk vret ne bot si na Shqiptart edhe per nje fjal gojet na te vrasim,edhe ky deputeti tu degju per vrasjet dhe te gjitha gjanat qe bajm na e ka marr per shembull marrim Shqiptar nuk ka pas me than marrim nje Suedez o nje Findlandez me e vra kyt pedofilin
 • Almir Avdia18:55 - 30 Gusht 2012
  BESOJ SE KJO QE THOT ZOTRIA ESHTE E DREJTE, SEPSE SHQIPETARET VRASIN PER NDER, DHE ME BESONI SE PO TE ISHIN TE GJITH SHQIPETARET KESHTU AKOMA, DO ISHTE SHUME ME MIR SE'CESHTE TANI SHQIPERIA....
 • M. Xama18:34 - 30 Gusht 2012
  Sipas meje kjo nuk ishte me kuptimin per te fyer shqiptaret, une kam shume vjet qe jetoj ne Belgjike dhe akoma dhe sot jam krenar qe jam shqiptar. Kjo thenje e ketij deputeti Flamand bazohet mbi traditen e vjeter te shqiptareve per mbrojtjen e nderit te familjes se "per nder shqiptari te vret" dhe kete shqiptaret e kane provuar ne vite kudo qe jetojne.