Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
5 atletët që simbolizojnë triumfin e vullnetit mbi fatkeqësitë (FOTO)
English

5 atletët që simbolizojnë triumfin e vullnetit mbi fatkeqësitë (FOTO)

Fotot në krah janë imazhe që nga të gjithë janë quajtur Supernjerëzorë. Superhumans.
Secili ka gjetur vetë rrugën e tyre të shquar për të kapërcyer paaftësinë e tyre dhe do të kryejë në nivelin më të lartë disiplinën sportive që ata kanë zgjedhur.

Spektatorët janë habitur nga përgatitja e tyre dhe aftësitë e tyre për të dhënë maksimumin në sportin që përfaqësojnë.
Ma aftësi të kufizuara ata kanë shembur murin e të pamundurës, "ç'do gjë është e mundur", shprehen ata.

Këtu janë pesë prej atletëve që kanë tërhequr vëmendjen dhe admirimin e shoqëruar me duartrokitje të fuqishme.


Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2196081/London-Paralympics-2012-Five-athletes-symbolise-triumph-adversity.html#ixzz257VuQBvK

KOMENTE