English

Arrestohet futbollisti i Manchester City

Courtney Meppen-Walter, futbollisti i Manchester City është arrestuar pasi dyshohet se ka shkaktuar vdekjen e dy personva si pasojë e ngarjes keq të makinës, natën e kaluar.

Courtney Meppen-Walter, 18 vjeç, u arrestua pasi një Mercedes argjendi dhe një Nissan Micra e kuqe u përplasën në veri të Mançesterit, duke lënë një burrë 32-vjeçar dhe një grua 37-vjeçare të vdekur.
Dy të rinj, që besohet të jetë 15 dhe 16, pësuar lëndime të rënda në kokë dhe ndodhen në spital.

Një zëdhënëse e qytetit Manchester tha: "Kjo është një tragjedi shkatërruese për këtë familje dhe për komunitetin e Madh të Manchester në përgjithësi.

"Klubi i futbollit të Manchester City" ofron ngushëllimet e saj të sinqerta për familjen dhe të gjithë të prekurit nga ngjarjet e mbrëmjes së djeshme.
"Situata është subjekt i një hetimi të gjerë nga Policia e Madhe Manchester dhe për këtë arsye ne nuk jemi në gjendje për të bërë koment specifik në incidentin e vetë në këtë kohë", thuhej në deklaratën e klubit.


KOMENTE