Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Barack Obama do të prezantohet si kandidat nga Bill Klinton (VIDEO)
English

Barack Obama do të prezantohet si kandidat nga Bill Klinton (VIDEO)

Bill Clinton, ish presidenti amerikan do të ishte në qendër të vëmendjes sot në Kuvendin Kombëtar Demokrat në Sharlot të Karolinës së Veriut duke shtuar kështu mbështetjen e figurave të shquara për rizgjedhjen e presidentit Barack Obama. Por fjalimi i tij nuk u mbajt sot për arsye se qe parashikuar një prishje kohe, dhe Zoti Clinton, presidenti i 42-të amerikan do të paraqesë zyrtarisht emërimin e presidentit të 44-të si kandidat gjatë një fjalimi që do të trasmetohet nesër në mbarë vendin. Ndërkohë, mbrëmë në kuvend, fjalimi kryesor ishte ai i zonjës së parë Michelle Obama, e cila foli rreth karakterit të bashkëshortit të saj dhe aftësisë së tij për të marrë vendime të vështira politike.

Lidhur me situatën parazgjedhore në Amerikë kanë dhënë mendimet e tyre dhe dy pjesëmarrësit nga Kosova dhe Shqipëria.

1314

KOMENTE