Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Michael Clarke Duncan, aktori hollivudian ndahet nga jeta në moshën 54 vjeçare
English

Michael Clarke Duncan, aktori hollivudian ndahet nga jeta në moshën 54 vjeçare

Aktori Michael Clarke Duncan, i cili fitoi një famë dhe u bë mjaft i njohur në filmin ku luajti rolin e një të burgosuri me vdekje ku u vlerësua The Green Mile, ka vdekur në moshën 54 vjeçare.

Duncan pësoi një atak në zemër në korrik dhe vdiq në një spital në Los Angeles pas dështimit për t'u shëruar.

Ai u propozua për çmimin Oskar në vitin 2000 për portretizimin e tij si vrasësi i dënuar Coffey John së bashku me Tom Hanks në "The Green Mile".

Tom Hanks e përshkroi atë si "magjik".

"Unë jam i pikëlluar tmerrësisht në humbjen e Big Mike", tha aktori. "Ai ishte një thesar që ne të gjithë e zbuluam në setin The Green Mile.

"Ai ishte një dashuri e madhe e njeriut dhe vdekja e tij na la të habitur," shtoi Hanks.

Por ai do të kujtohet kryesisht për rolin e tij si John Coffey një vrasës i dënuar i pajisur me fuqitë shëruese të jashtëzakonshme, në përshtatjen e romanit Stephen King Mile Green.
Duncan, i cili ka lindur në Çikago në vitin 1957, vdiq të hënën në Cedars-Sinai Medical Center në Los Anxhelos.

Ai do të kujtohet nga të gjithë që kanë punuar me të si një person tërësisht i veçantë, inteligjent dhe tepër i dashur me njerëzit.

KOMENTE