Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Michelle Obama flet për vizionin dhe vlerat e bashkëshortit si president
English

Michelle Obama flet për vizionin dhe vlerat e bashkëshortit si president

Zonja e Parë amerikane Michelle Obama ka bërë një fjalim pasionant duke mbështetur burrin e saj, Presidentin Barak Obama, për një tjetër mandat katër-vjeçar në Shtëpinë e Bardhë.

Në mbylljen e konventës Demokratike, mbrëmjen e djeshme, zonja Obama foli për vizionin dhe vlerat që e orientuan atë si president.

Ajo tha se ishte "privilegj i jashtëzakonshëm", për të shërbyer si zonjë e parë.

Presidenti Obama do të pranojë zyrtarisht emërimin të enjten, dhe do të përballet me republikanin Mitt Romney në nëntor.

Një sondazh i fundit i opinioneve tregon se Obama mban një kryesim të ngushtë mbi Z. Romney.

Por një sondazh i News / Washington Post ka postuar se si konventë shkoi në proces në Charlotte, North Carolina, ku Obama tregoi një favorizim pak më të ulët para para konventës për një president në detyrë që nga viti 1980.

Presidenti synon të rimarrë vëmendjen e qendrës politike gjatë ditëve të ardhshme.

KOMENTE