Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Taksistët në Shqipëri drejt falimentimit
English

Taksistët në Shqipëri drejt falimentimit

Edhe shoqata e taksistëve në Shqipëri ka paralajmëruar vazhdim greve deri në plotësim të të gjitha kërkesave pasi biznesi i tyre po shkon drejt falimentimit, kjo për shkak të informalitetit që egziston në këtë fushë.

Taksistët i kanë kërkuar autoriteve të ministrisë së brendshme dhe Bashkisë së Tiranë të luftojnë këtë fenomen.


Në fund të protestës së tyre taksistët kërkuan edhe një takim me kryetarin e Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha,për të parë se si mund të zgjidhet ky problem.

KOMENTE