Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Mësuesja 39 vjeç seks me nxënësin 12 vjeçar. Mendoja se më dashuronte
English

Mësuesja 39 vjeç seks me nxënësin 12 vjeçar. Mendoja se më dashuronte

Historitë me mësuese lidhur me mardhëniet seksuale që krijojnë me nxënësit apo nxënëset e tyre nuk kanë të sosur.
Një tjetër rast i një mësueseje franceze, 39 vjeç, ndodhur në shkollën private Nazareth de Chavagnes en Paillers, në rajonin e Loira, në perëndim të vendit, është dënuar me 6 muaj burg si dhe me një gjobë prej 6 mijë euro, për “dhunë seksuale tek minorenët”, pasi nga viti 2007 deri në 2009 kishte patur një marrëdhënie seksuale me një nga nxënësit e saj, i cili ishte vetëm 12 vjeç. Mosha e lejuar në Francë përsa i përket maturisë seksuale është 15 vjeç. Kjo histori kishte ndodhur në kohën kur 12 vjeçari frekuentonte këtë shkollë.

Mësuesja ishte emartuar kishte 5 fëmijë dhe ishte besimtare katolike.
Ajo pas dënimit e këtej nuk do të mund të ushtrojë asnjë profesion që përfshin kontaktin me fëmijët.

“Mendoja vërtetë se më dashuronte,” u justifikua mësuesja përpara gjykatës së La Roche sur Yon. Sipas saj bëhej fjalë për “një dashuri të verbër” dhe për një “mëkat vdekjeprurës që e torturonte”. Ishin pikërisht senset e fajit që e çuan gruan drejt pranimit të krimit tek një prift më parë dhe të takonte familjen e viktimës më pas në 2011-tën.
Avokati i saj tha se mësuesja iu dorëzua drejtësisë pasi “donte të merrte përgjegjësinë e saj penale dhe morale.”

KOMENTE