Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Prifti kolumbian shëron viktimat nga shpirtrat e ligj (FOTO)
English

Prifti kolumbian "shëron" viktimat nga shpirtrat e ligj (FOTO)

Jeta e vërtetë Exorciste pretendon se shërbimet e kësaj "jete" po vijnë gjithmonë në rritje duke arritur 10 të tilla në javë.

Fotot e paraqitura tregojnë se si njerëz të ndryshëm që pretendojnë se janë pushtuar nga shpirtrat e këqinj kërkojnë ndihmën e vëllait Hermes për t'u shëruar.
E gjithë kjo histori ndodh në Kolumbi dhe Amerikën e Jugut ku akoma njerëzit në zonat ku nuk ka zhvillim besojnë në këto lloj ritesh që bëhen në emër të fesë.

Në këto exorcisme kolumbiane, njerëzit që duan të shërohen janë të veshur krejtësisht në të bardha dhe të rrethuar nga zjarri ku në dorë mbajnë vezë dhe sendee të tjera por ku dominon ngjyra e verdhë dhe e kuqe.

Prifti 50-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Hermes Cifuentes, mbulon gjithashtu pjesëmarrësit me baltë të zezë nga koka deri te këmbët - dhe i bën ata të qëndrojnë në një vrimë të thellë në tokë gjatë ceremonisë.
Shumë subjekte gjithashtu kanë sytë e tyre të mbuluara me fashot e nxira dhe të me fjongo jeshile dhe të bardhë si Hermes lëviz rreth tyre - vendos duart e tij mbi trupat e tyre dhe duke kërkuar që frymërat e këqija të ikin jashtë nga shpirti i tyre.
Kjo nuk arrin të shpjegohet me fjalë por Hermes ka një shkallë të lartë suksesi, dhe ai është në mënyrë të qartë po bën diçka të drejtë, duke pasur parasysh se kërkesa për shërbimet e tij është e lartë dhe në rritje.
Çdo javë, rreth dhjetë njerëz vizitohen nga ai dhe pretendojnë se janë "shëruar" - duke arritur në një total prej 35.000 exorcisms në 25 vitet e tij të praktikimit..


KOMENTE