English

Andres Iniesta, nuk do të luajë për 15 ditë, pas dëmtimit të djeshëm

Andres Iniesta mesfushori i Barcelonës mund të humbasë deri në dy javë nga lojrat, për shkak të lëndimit të kofshës së dëmtuar gjatë nfesdhjes Spanjë vs Gjeorgji 1-0, për ndeshjet kualifikuese të kupës UEFA.

Sipas një deklarate të Barças, Iniesta ka dëmtuar muskujt adductor në këmbën e tij të djathtë, dhe do të jetë jashtë për "10 deri në 15 ditë".

Barça njoftoi gjithashtu se mbrojtësi Jordi Alba , një tjetër anëtar i Spanjës që mundi Gjeorgjine, ka grip dhe do t'i nënshtrohen testeve të mëtejshme të premten.

Barça luan me Getafe në Primera Division këtë fundjavë.

KOMENTE