Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
13 policë pezullohen nga puna. Nuk ndaluan gjuajtjen me miell ndaj kryeministrit
English

13 policë pezullohen nga puna. Nuk ndaluan gjuajtjen me miell ndaj kryeministrit

Makina e kryeministrit para dy ditësh u qëllua me miell në kohën që kryeministri do të futej në kuvend.

Personat që gjuajtën u identifikuan dhe ata ishin pjestarë nga ish-të përndjekurit politikë.
Por nuk mjaftoi me kaq. Burime zyrtare nga Policia e Shtetit bëjnë me dije se me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Hysni Burgaj 13 policë të këtij komisariati janë pezulluar nga detyra, mes të cilëve janë edhe komadanti i grupit dhe shefi i rendit në komisariatin numër 1.

Arsyeja pasi nuk siguruan rendin si dhe nuk ndaluan gjuajtjen me miell ndaj kryeministrit.
Të 13 policët do të kalojnë në komisionin e disiplinës për t’iu nënshtruar masave për mosndërhyrje e mos neutralizim të dy personave që goditën makinën e kryeministrit.

KOMENTE