Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lëkundje tërmeti në Elbasan
English

Lëkundje tërmeti në Elbasan

Rreth orës 17:39, të mbrëmjes së sotme, 20 km në jug të kryeqytetit, 2 km në veri të fshatit Papër në Elbasan janë regjistruar lëkundje tërmeti.

Instituti Sizmiologjik, ka njoftuar se tërmeti ka patur intensitet 3.5 ballë sipas shkallës rihter, ndërsa thellësia e tij ka qënë 11 km.

Ndërkohë nuk ka asnjë njoftim për të lënduar në njerëz apo dhe dëme materiale.

KOMENTE