English

Lëkundje tërmeti në Elbasan

Rreth orës 17:39, të mbrëmjes së sotme, 20 km në jug të kryeqytetit, 2 km në veri të fshatit Papër në Elbasan janë regjistruar lëkundje tërmeti.

Instituti Sizmiologjik, ka njoftuar se tërmeti ka patur intensitet 3.5 ballë sipas shkallës rihter, ndërsa thellësia e tij ka qënë 11 km.

Ndërkohë nuk ka asnjë njoftim për të lënduar në njerëz apo dhe dëme materiale.

KOMENTE