English

Gjendet i vrarë fotografi "erotik"

Prezervativë, Viagra dhe lodra seksi, janë gjetur si dëshmi më të rëndësishme për policët që po hetojnë vrasjen fotografit 65-vjeçar Navraj Kawatra në Borivli të premten.

Shkrimtari dhe fotograf filmi u vra në LIC Colony në Maharashtra Housing Board (MHB)në katin përdhes të shtëpisë, të cilën ai e kishte kthyer në një zyrë.
Të dy sulmuesit e paidentifikuar iu afruan me një 'dhuratë' rreth mesditës. Një fqinj ka parë se disa njerëz dolën jashtë nga banesa e Kawatras me vrap dhe nxitoi për te shtëpia e tij për ta parë si ishte. Ai e gjeti atë të shtrirë në tokë i palëvizshëm dhe duart e lidhura pas shpinës së tij.
Gjatë hetimeve, policët gjetën kondoma, viagra, Lodra Sexi, foto dhe video - disa të turpshme - të aktoreve dhe modeleve nga studio e viktimës. Burimet thonë se policia mund të thërrasë disa të nga këta aktorë të njohur për t'i marrë në pyetje.
Policia ka dyshime se vrasësit do të jenë paguar nga njëri prej të punësuarve të Kawatrës kohë më parë. Policia po ashtu ka kontrolluar për fotografitë në studio. Sipas policët, motivi i saktë për krimin është ende për të verifikuar.

Gruaja Kawatra dhe vajza janë marrë në pyetje, por ato shprehën "injorancën" e tyre në lidhje me dëshmitë që gjenden në studio. Gruaja e të ndjerit tha polici ajo kishte shkuar në Delhi më 5 shtator, dhe ishte atje në kohën e incidentit. Ajo gjithashtu pohoi se ajo kurrë nuk kishte shkuar në studion e burrit të saj, ku ai u vra. Vajza tha se ajo ishte duke jetuar me burrin e saj në Charkop në Kandivli. Edhe ajo tha se kurrë nuk kishte qenë në zyrën e babait të saj.

Sipas burimeve, policia ka gjetur disa imazhe të vjetra CCTV nga vendi, në të cilën një burrë është parë duke vallëzuar me një grua, të zhveshur. Ndërsa kamera në sallë ishte jashtë, policët kanë gjetur imazhe nga ato në dhomë dhe banjo. Përveç nga policia MHB Colony, Dega e Krimit ka filluar një hetim tjetër "Ne kemi gjetur shumë artikuj nga studio", tha Mahesh Patil, PDK, zona XI.

KOMENTE