Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /home/lajmegenalftp/public_html/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pekin. Qëllohet me objekte të ndryshme makina e ambasadorit amerikan
English

Pekin. Qëllohet me objekte të ndryshme makina e ambasadorit amerikan

Makinë e ambasadorit amerikan u rrethua në portat e ambasadës amerikane në Pekin.

Demonstruesit thërrisnin sllogane anti-amerikane dhe hodhën objekte të vogla në automjet.

Tensionet ishin të larta të martën, pas ditëve të protestave të dhunshme anti-japoneze në Kinë, mbi një zinxhir ishujsh të diskutueshëm në Detin e Kinës Lindore.

KOMENTE