English

Vdes djali 7 vjeçar i ish-futbollistit të Arsenalit

Djali 7 vjeçar i Shtatë-vjeçar djali ish futbollist të Ipswich Town, Arsenal dhe QPR, Chris Kiwomya, ka vdekur.

Lucas Kiwomya, një nxënës i Shkollës Highfields në Lawford në Essex, u dërgua në Colchester General Hospital të mërkurën mbrëma, pasi kishte vështirësi në frymëmarrje.

Ai vdiq menjëherë pas mbërritjes.

Një zëdhënës për shkollën Highfieldska thënë: "Ne jemi të gjithë të shkatërruar. Lucas ishte një djalë i lezetshëm, me një buzëqeshje infektive.
Ai donte shkollën dhe ishte gjithmonë i etur për të bërë më të mirën, ai do të jetë një trishtim për stafin dhe nxënësit."

Chris Kiwomya është aktualisht menaxher në Notts County.

KOMENTE