English

Modelja letoneze bie nga ballkoni

Një modele ka vdekur pasi ka rënë ka ballkoni i saj, në një ballkon tjetër 9 kate më poshtë, në një bllok apartamentesh dhe hotele luksoze.

Modelja Laura Pahomova nga Letonia, ra nga ballkoni i Light Boutique Aparthotel në lagjen veriore të Mançester.

23-vjeçarja u ndal 9 ballkone më poshtë dhe u deklarua e vdekur në vendin e ngjarjes në Joiner Street. Ky bllok apartamentesh ishte gjithashtu strehim për disa nga delegatët në Konferencën e Partisë të Punës.

Policia tha se ata e trajtuan vdekjen e saj, në 11:30 të dielën, si jo të dyshimtë.
Mis Pahomova u zhvendos në Blackburn, Lancashire, katër vjet më parë nga Letonia.
Shoqja saj, e cila kërkoi të mos identifikohet, tha: "Laura ishte shoqja ime më i mirë. Ne jemi ende duke u përpjekur për të gjetur se çfarë ka ndodhur, por policia tha se ajo është rrëzuar aksidentalisht.

Mis Pahomova kishte punuar për disa vite si një modele, me një portofol të gjerë të punës për fotografët lokale dhe kompanitë e mëdha.

Një dëshmitar okular, i cili ka dashur të mbetet anonim,tha: "Ajo ishte krejt një skenë shqetësuese. Një numër i madh i makinave të policisë, bllokuan rrugën "
"Gruaja kishte pësuar lëndime të rënda dhe u deklarua e vdekur nga urgjenca e spitalit e mbërritur në vendngjarje.
"Hetimet janë në vazhdim për të krijuar rrethanat që çuan në vdekjen e kësaj gruaje, por kjo nuk besohet të jetë e dyshimtë.", tha një zëdhënës i policisë.

KOMENTE