Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Greqi. Leonidhas Tzanis, ish-deputet i PASOK var veten
English

Greqi. Leonidhas Tzanis, ish-deputet i PASOK var veten

Leonidhas Tzanis, ish-deputet dhe ish zëvendësministër i Brendshëm i Greqisë, i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur mbrëmjen e sotme.

57- vjeçari është gjetur i varur në shtëpinë e tij në Volos. Mediat lokale greke raportojnë se ish-deputeti është gjetur i varur nga gruaja e tij në bodrumin e shtëpisë.

Leonidha Tzanis ishte i martuar dhe baba i dy fëmijëve. Në vitet 1993, 1996, 2000 dhe 2004. ka qënë i zgjedhur nga PASOK.

Mendohet se shkak mund të ketë qenë depresioni, pasi emri i tij është i përfshirë në listën e 36- deputetëve të cilët janë nën hetim për përfitim të paligjshëm të parave, pastrimin e tyre dhe transferta jashtë vendit.

KOMENTE