Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Banda e vjedhjes së bagëtive bie në prangat e policisë
English

Banda e vjedhjes së bagëtive bie në prangat e policisë

Banorët e fshatrave të Durrësit kishin kohë që kishin bërë ankesa në polici rreth vjedhjeve të ndryshme kryesisht në bagëtinë e tyre, por deri tani asnjë rezultat.

Më në fund policia organizoi një operacion ”Vjedhja e fundit” ku ka arritur të kapë në falgrancë pjestarë të kësaj bande grabitësish që vidhnin bagëtitë gjatë natës dhe janë shpallur në kërkim të tjerë.
Policia konfirmoi se në orën 06.00, u arrestua ne flagrance shtetasi Izmir Baftija, 19 vjeç, lindur në Pukë e banues në fshatin Rinia, Shijak, ndërkohë që u shpall në kërkim një tjetër shtetas. Sipas njoftimit për shtyp, në sajë të masave të marra nga policia e Durrësit për parandalimin e rasteve të vjedhjes së bagëtive, shtetasi në fjalë u kap në flagrancë në lagjen Nr.15 Spitallë, me automjetin e tij furgon tip Ford me targa angleze R 246 AWB, në pjesën e pasme të së cilit iu gjet një krerë bagëti, të cilën dyshohet t’ia ketë vjedhur shtetasit B.M., banor i lagjes 15.

Gjatë kryerjes se veprimeve hetimore, u arrit të dokumentohen dhe disa vjedhje të tjera të gjësë së gjallë, të kryera nga këta shtetas në periudha të ndryshme në lagjen nr.15 Porto-Romano.

KOMENTE