Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bashkia e Tiranës: Fonde për të rinjtë që duan të hapin biznes (VIDEO)
English

Bashkia e Tiranës: Fonde për të rinjtë që duan të hapin biznes (VIDEO)

Për të gjetur një punë në Tiranë për dikë është e lehtë, por për dikë tjetër është pothuaj e pamundur. Ndërsa për të hapur një biznes sidomos kur janë të rinj që nuk kanë asnjë përkrahje tjetër përveç mendjes dhe ideve të tyre është një sfidë më vete.

Duke menduar për t'i erdhur në ndihmë sidomos kësaj shtrese, por dhe shtresave të tjera më në nevojë, Bashkia e Tiranës vitin tjetër do të hedhë në praktikë idenë e dhënies së fondeve ndihmë.
Ky institucion ka parashikuar një fond prej 2 milion eurosh për individët të cilët duan të hapin një biznes të vogël apo të mesëm. Jorida Tabaku, nënkryetare e Bashkisë thotë se ky fond pritet të shkoj në 6 milion euro.
Ndiqni videon për më shumë informacion.
1437

KOMENTE