Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
80-vjeçari Shaban Norja flet në gykatën e Durrësit. Ndiqni videon
English

80-vjeçari Shaban Norja flet në gykatën e Durrësit. Ndiqni videon

Tre ditë pas arrestimit të 80-vjeçarit Shaban Norja për vrasjen dhe masakrimin e 18-vjeçares Ajshe Vatan në Xhafzotaj të Durrësit, gjykata e qytetit bregdetar dha dje masën e sigurisë arrest me burg pa afat.
Shaban Norja, 80 vjeçari i akuzuar për vrasjen e 18 vjeçares Aishe Vata, dëshmon përpara Gjykatës së Durrësit. Mes lotëve, ai tregon për lidhjen e tij me vajzën e re. Shaban Norja është ngashëryer teksa tregonte se nuk donte ta vriste dhe se prej 3-4 vitesh kishte lidhje të ngushta me vajzën, e cila sipas tij i është lutur pa reshtur përgjatë 3 ditë-netëve para krimit që ta vriste e t’ia priste kokën, pasi feja ia ndalonte abortin.
Befasues ka qenë dhe deklarimi i 80-vjeçarit mbi arsyet e mos vetëvrasjes, pas krimit, si dhe mbi atësinë e fetusit që zhvillohej në trupin e Ajshës. Në fund të seancës gjyqtari Fejzo Hysi e çmoi të ligjshëm ndalimin dhe e la 80-vjeçarin në burg.
1438

KOMENTE