English

Çifti britanik sulmohet me thika gjatë pushimeve në Tajlandë

Një turist i ri britanik ka thënë se ai u godit me thikë disa herë nga një bandë të rinjsh si ai u përpoq për të shpëtuar të dashurën e tij nga një sulm seksual në Tajlandë.
Jack Cole dhe April Clifton, të dy nga 21 vjeç, ishin duke shijuar një shëtitje romantike drejt një skelë varkë në Ao Nang, në jug të Tajlandë, kur banda me motor i erdhi që mbrapa.
Banditët kapën duke qeshur April dhe doni që ta përdhunonin atë, por Jack i dashuri i saj kërceu në mbrojtje të saj.
Por të rinjtë e armatosur pastaj u kthyen mbi të duke e gjuajtur me grushta sa ai u mbulua me gjak.

Për fat të mirë një turist britanik kalon dhe ka dëgjuar klithmat e Jack për ndihmë dhe u afrua ku pasi pa situatën telefonon ambulancën për ndihmë.
"Ky ishte një sulm i llogaritur," tha Jack nga spitali Bangkok-Phuket. "Ata kishin kaluar disa herë dhe na kishin kontrolluar. Ne menduam se ata kishin ikur dhe vendosëm që të dilnim për shëtitje, por ata erdhën nga mbrapa dhe sulmuan vajzën. dhe sulmoi prill. "

Nuk kishte asnjë arsye për sulm, pasi çifti britanik nuk i kishte parë kurrë më parë. Ata nuk kishin tentuar t'i vidhnin por ishin të interesuar të përdhunonin 21 vjeçaren.

Sot tre nga shtatë të dyshuarit janë duke u mbajtur nga Policia Provinciale. Një tjetër është duke u kërkuar nga zona Talay Nong në Krabi.
Jack, i cili ka qenë trajtuar për plagët me thikë në fytyrë, armëve, gjoks dhe këmbë punon për kompaninë Angels në Bath si një oficer rekrutimi. April ka mbaruar studimet e saj dhe planifikoi për të kërkuar punë pas kthimit nga pushimi i tyre.
Të dy kishin qenë duke qëndruar në hotelin luksoz Centara Grand Beach Resort dhe po ecnin në skelën Thara Nopprarat për të kapur një skaf për të shkuar në zonën përreth për të parë.
Babai i vajzës ka fluturuar për të qënë me vajzën e tij, i cili thotë se Jack është i frikësuar për të dalë vetëm. Ambasada britanike ka konfirmuar se është duke ofruar ndihmë konsullore të plotë nëpërmjet zyrës së tyre në Phuket.
Zona turistike Ao Nang ka qenë skenë e disa sulmeve mbi turistët këtë vit.

KOMENTE