Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Minatorët Ermal Elezi dhe Vehbi Shtafa humbin jetën në Martanesh
English

Minatorët Ermal Elezi dhe Vehbi Shtafa humbin jetën në Martanesh

Ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zonën e Re të Martaneshit. Dy minatorë kanë humbur jetën e tyre në minierat e Martaneshit, Bulqizë, si rezultat i shkarjes masive të gurëve që i zunë poshtë 2 minatorët ndërsa ishin duke punuar.

Emrat e tyre janë Ermal Elezi dhe Vehbi Shtafa, ky ky i fundit ka gjetur vdekjen e menjëhershme, ndërsa Elezi u dërgua në spital, por si pasojë e plagëve të marra nuk arriti të mbijetonte.

Policia mbërriti në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit tragjik.

KOMENTE