English

Zyrtarët e Premier League akuzohen për racizëm. Chelsea vs Manchester United 2-3 (VIDEO)

Gjyqtari Clattenburg do të përballet me një hetim gjoja për keqpërdorim të dy lojtarëve gjatë ndeshjes tepër të fortë mes Chelsea dhe Manchester United

John Obi Mikel Chelsea ka akuzuar gjyqtarin për fyerje raciale.

Lojtarë të tjerë të Chelsea-it, pretendojnë se Clattenburg ka ofenduar edhe një lojtar tjetër.

Chelsea gjithashtu do të përballet me hetim nga policia pasi një kamarier u shtyp nga turma dhe tifozët që hodhën monedhat dhe ulëset.
Stuhia e fundit racore vjen vetëm një muaj pasi kapiteni i Chelsea, John Terry u gjet fajtor nga FA për abuzim racor ndaj një lojtari.
1457

1458

KOMENTE