Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rebelët në Siri, po përpiqen të marrin një bazë ajrore strategjike
English

Rebelët në Siri, po përpiqen të marrin një bazë ajrore strategjike

Rebelët në Siri thonë se kanë nisur një ofensivë të madhe për të kapur një bazë ajrore kyç, në veri të vendit.

Video e postuar në internet tregoi luftëtarët që kanë sulmuar bazën Taftanaz në një përpjekje për të kontrolluar një zonë strategjike mes dy qyteteve më të mëdha të Sirisë, Aleppo dhe Damaskos.

Sulmi vjen një ditë para takimit vendimtar të opozitës në Doha, Katar.

Gjithashtu Izraeli tha se tre tanke siriane kishin hyrë në zonën e demilitarizuar Golan Heights për të trajtuar luftëtarët rebele, duke i bërë një ankesë izraelit ndaj forcave të OKB që mbikqyrin një armëpushim në këtë zonë.

KOMENTE