English

Edison Nikolla, aksident me motor në qendër të Shkodrës. Nuk ka viktima

Një 20 vjeçar nga Shkodra është plagosur gjatë një aksidenti të ditës së sotme.
Edison Nikolla, 20 vjeç, nga Shkodra ka qenë duke lëvizur me motoçikletë me targë SH 464 C në bulevardin Zog i Parë në qendër të qytetit të Shkodrës, por pasi humbjes së kontrollit të mjetit dhe pasi ka rrëshqitur për disa metra është përplasur në bordurën e trotuarit.

bashkë me 20 vjeçarin në motor si pasagjere ka qënë dhe një vajzë e cila pas mjekimit të marrë në spital, u largua për në shtëpi, ndërsa Nikolla vazhdon të qëndrojë në spital pasi gjendja e tij shëndetsore paraqitet më e rëndë.

Polici edhe pse heton shkaqet e aksidentit, informacionet e para vijnë për shkak të shpejtësisë së madhe që ka patur drejtuesi i motoçikletës.

KOMENTE