Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Hillary Clinton humb ndjenjat nga dehidratimi
English

Hillary Clinton humb ndjenjat nga dehidratimi

Sekretarja e shtetit amerikan, 65 vjeçarja Hillary Clinton pati humbje ndjenjash javën e kaluar, ka konfirmuar Departamenti amerikan i shtetit.

Shkak ishte bërë dehidratimi i trupit të saj që erdhi nga një virus intestinal.

Pas vizitës në spital ajo do të vazhdojë të qëndrojë në shtëpi ku dhe do të punojë prej andej pa rreshtur punën e saj.

Disa ditë më parë, Klinton u detyrua të anuloje një tur në Marok, Tunizi dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Burime nga Kongresi, që kërkuan ruajtjen e identitetit thanë se Klinton nuk do të marrë pjesë në seancën dëgjimore të së enjtes, ku do të dëshmonte për sulmin e 11 shtatorit në konsullatën amerikane në Bengazi të Libisë.
Në mungesë të saj, do të dëshmojë Zëvendës Sekretari William Burns dhe Zëvendës Sekretarja Nides Thomas.

KOMENTE