English

Vdes aktori i famshëm amerikan i viteve 70-80

Aktori amerikan Jack Klugman, i cili luajti në seritë televizive dhe që u quajtën më të nxehtat e viteve 70 dhe 80, ka vdekur në moshën 90 vjeçare.

Ai ndërroi jetë në Los Angeles të hënën pasdite, tha Adami, djali i tij tha, pa dhënë detaje të mëtejshme.

Klugman ka luajtur një hetues mjekësor në Quincy M.E. dhe një shkrimtar sportiv në The Odd Couple.

Aktori kishte humbur zërin si shkak i kancerit në fyt në vitin 1980, por më vonë pas trajtimit ai foli përsëri, duke u kthyer për të vepruar në vitet 1990.

Në vitet e tij, më vonë, ai luajti në seritë televizive, Third Watch and Crossing Jordan.

"I vetmi budallallëk që kam bërë në jetën time ka qenë nisja e pirjes së duhanit", tha ai në vitin 1996. Ai tha se duke parë njerëzit e duhanit në televizion dhe filma më bëjnë të ndihem tepër i zemëruar dhe aq më tepër që fëmijët e mi i shohin ato".

KOMENTE