Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vidhet dyqani i Apple në Paris
English

Vidhet dyqani i Apple në Paris

Në qendër të Parisit, natën e Vitit të Ri, është vjedhur një dyqan i Apple-it, ku mallrat e vjedhura, arrijnë vlerën e 1 milion eurove.

Në bazë të kamerave policia ka dhënë informacion vetëm me numrin e personave, që ishin 4 dhe se të gjithë ishin me maska.

Gjithashtu ajo deklaron se muajt e fundit ka patur një tendencë rritje në vjedhjet e dyqaneve sidomos me telefona dhe kompjutera të llojeve dhe përmasave të ndryshme.

Dyqani i grabitur ndodhej prapa ndërtesës së Operas. Hajdutët hynë tri orë pasi ai ishte mbyllur dhe kanë përfituar pikërisht nga fakti që policët ishin të angazhuar me mbikqyrjen e situatës në “Champs Elysees”, për shkak të festimeve të Vitit të Ri.

Lajmi i grabitjes në Paris vjen në një kohë kur në New York, është fajësuar kërkesa për mallra të Apple nga bandat e rrugës, për rritjen e kriminalitetit në këtë qytet.

KOMENTE