English

Aksident në Manhattan. Goditet trageti i pasagjerëve i sapo ankoruar

Një traget i ri i pasgjerëve është goditur në Manhattan, duke plagosur më shumë se 50 njerëz dhe një vrimë marramendëse në harkun e anijes.

Më shumë se një duzinë pasagjerësh janë parë të shtrirë në kuvertë, nën batanije duke pritur kujdesin mjekësor në një mëngjes të ftohtë janari.

Një person kishte pësuar dëmtim të rëndë në kokë, tha Associated Press.

The Seastreak Wall Stree u godit si ajo u ankorua rreth 08:45 (13:45 GMT), pas një udhëtimi nga New Jersey.

"Ne nuk e dimë se çfarë ka ndodhur", ka pasagjerë akoma me gjakderdhje, tha New York Daily News.

"Varkë goditi diçka, dhe ne fluturuam. Njerëzit ishin të gjakosur në të gjithë vendin."

KOMENTE