English

Policia arreston 2 shtetas për mbajtje pa leje të armeve dhe municionit luftarak

Nga Komisariati i Policisë Nr.3 Tiranë u be kapja dhe me pas arrestimi ne flagrance i shtetasve :

Aleks (Zef) Vlash Marku 26 vjec, banuese ne Prush, Tirane, i cili eshte kapur nga punonjesit e policisë Komisariati.nr.3, ne postbllok, te ngritur ne zbatim te planit te masave ku gjate kontrollit te ushtruar i eshte gjetur nje arme tip pistolete TT me nr.A783, me nje kreher dhe 7 (shtate) fisheke, shtetasi Elvin Zit Murati i vitl.20.08.1988 banues ne rrugan Anastas Shundi, ku gjate kontrollit te ushtruar i eshte gjetur nje thike.

Materiali hetimor do t’i kalojne Prokurorise se rrethit Gjyqesor Tirane per vepren penale te “Mbajtjes pa leje te armeve dhe municionit luftarak” ne ngarkim te shtetasit Aleks Marku parashikuar nga neni 278/2/3 i K.P, dhe ne ngarkim te shtetasit Elvin Murati per vepren penale te “Prodhim dhe mbajtje pa leje te armeve te ftohta” parashikuar nga neni 279 i K.P

KOMENTE