English


Tentojnë të arratisen me helikopter nga burgu në Trikalla, Greqi, 3 shqiptarë dhe një grek (VIDEO)

Skenat e filmit "Mission Impossible 5" duket se janë "realizuar" edhe në Greqi, pikërisht në burgun ne Trikala, ku një të dënuar me burgim të përjetshëm kanë tentuar të arratiset nga burgu.
Sipas informacionve një grup të dënuarish, ku midis tyre renditen disa prej kriminelëve më të njohur të botës së krimit, u përpoqën të hipnin në një helikopter që u ul në oborrin e burgut.

Tre shqiptarët dhe greku kanë tentuar të arratisen nga burgu në Trikala. Mediat greke nuk kanë bërë të ditur identitetin e shqiptarëve por kanë saktësuar se shtetasi grek quhet Panagiotis Vlastos.

Rojet hapën zjarr me automatikë duke e dëmtuar helikopterin. Ai është ulur në oborrin e burgut dhe për pak minuta personat në bordin e tij shkëmbyen zjarr me gardianët.
Policia ka arrestuar deri tani katër persona, dy pjesëtar të ekuipazhit dhe dy shqiptarë të tjerë.
1673

KOMENTE
  • Viktor Tafani12:47 - 25 Shkurt 2013
    like.