Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vdes aktori me famë Frank Thornton
English

Vdes aktori me famë Frank Thornton

Frank Thornton, i cili luajti kapiteni Peacock në komedi Are You Being Served, ka vdekur në moshën 92.

Thornton vdiq paqësisht në gjumë në shtëpinë e tij në Barnes në Londër.

Gjithashtu ai është mjaft i njohur me rolin e tij në Truly in Last of the Summer Wine.
Thornton ka qënë nën kujdesin e gruas së tij 67 vjeçare Beryl, vajzës së tyre Jane dhe tre nipërve.

Ai ishte një mik i madh dhe interpretues i përkryer kanë thënë miqtë e tij. Ai do të vazhdojë t'u japë njerëzve përjetim.

Thornton shfaq në episode të ndryshme të Steptoe dhe Birit, që e bëri atë aktori më i përsëritur në serinë tjetër përveç kryesore Brambell yjet Wilfrid dhe Harry H Corbett.

Në vitet e mëvonshme, ai kishte një rol në ITV sapun Emmerdale si Bert Dingle.

Disa nga filmat ku ai ka luajtur janë: Carry On Screaming!, Some Will, Some Won't alongside Thora Hird, Wilfrid Brambell dhe Ronnie Corbett, No Sex Please, We're British dhe Gosford Park.

KOMENTE