Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nelson Mandela ndodhet në gjendje të qëndrueshme shëndetsore
English

Nelson Mandela ndodhet në gjendje të qëndrueshme shëndetsore

Nelson Mandela është duke bërë "përparim të qëndrueshëm" pasi kaloi dhe ditën e dytë në spital për trajtimin e një infeksioni të mushkërive, ka thënë zyra e presidenciale e Afrikës së Jugut.

94-vjeçari është "në shpirtrat e mirë" dhe gëzonte një mëngjes të plotë, tha ai.

Pasi zoti Mandela u shtrua në spital të mërkurën vonë, Presidenti Zuma tha se njerëzit "nuk duhet të ndihen në panik".

Ish-presidenti i parë është diagnostikuar me tuberkuloz në vitin 1980, ndërsa ishte i burgosur në Robben Island.

Mushkëritë e tij thuhet se kanë qenë të dëmtuara duke punuar në një gurore burgu. Kjo magji e fundit në spital është e katërta për të në më pak se 2 vjet.

Z. Mandela shërbeu si presidenti i parë i zi i Afrikës së Jugut 1994-1999 dhe konsiderohet nga shumë njerëz si babai i kombit pasi udhëheqi luftën kundër aparteidit.

KOMENTE