English

3 të rinj humbin jetën në aksident në autostradë

Një aksident i rëndë tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme ku tre të rinj nga Maqedonia kanë humbur jetën në vendin e aksidentit.

Viktimat Stefan Nikollov, 22 vjeç, Bojan Borçesvi 25 vjeç dhe Jani Dimitrev 18 vjeç.

Tre të rinjtë ishin duke udhëtuar në autostradën Veles-Shkup, por sipas burimeve policore thuhet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin e automjetit duke u përplasur me murin e autostradës dhe më pas kanë përfunduar në kanalin poshtë rrugës ku kanë gjetur vdekjen që të tre.

Aksidenti ka ndodhur 200 metra larg një pike karburanti në Petrovec.

KOMENTE