Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Berisha homazhe në nderim të efektivit të Policisë së Shtetit, Selman Lena
English

Berisha homazhe në nderim të efektivit të Policisë së Shtetit, Selman Lena

Kryeministri Berisha zhvilloi sot homazhe në nderim të efektivit të Policisë së Shtetit, Selman Lena, i cili humbi dje jetën në krye të detyrës.

Kryeministri Berisha shprehu ngushëllimet familjarëve të inspektorit Lena, kolegëve të tij, ndërsa ripohoi mbështetjen e fuqishme të qeverisë ndaj Policisë së Shtetit, në përmbushjen e misionit të saj. Kryeministri i uroi shërim efektivit tjetër të Policisë së Shtetit Preng Lleshi, i cili mbeti i plagosur nga ky akt.

Në mesazhin e tij pas homazheve, Kryeministri Berisha u shpreh:

“U shpreh ngushëllimet e mia, dhimbjen, pikëllimin, për rënien në krye të detyrës të Selman Lenës, këtij inspektori të shkëlqyer të efektivave tona të rendit, këtij prindi shembullor, qytetari të mrekullueshëm e biri të shquar të një familjeje, por edhe të vendi. Lutem sëbashku me ta që shpirti i tij të gjejë paqen e merituar. Sikundër kam besimin më të madh se ligji do të japë përgjigjen e merituar ndaj këtij akti kriminal.

Unë gjithashtu uroj që shoku i tij, instruktori i policisë Preng Lleshi, i cili ndodhet në gjendje shumë të rëndë, të përmirësohet e shërohet. Shpreh në emër të qeverisë, mbështetjen më të fuqishme ndaj efektivave të Policisë së Shtetit, shpreh besimin tim të madh se asgjë nuk do t’i përkulë ata, në përmbushje e detyrimeve dhe të misionit të tyre të madh ligjor. Edhe një herë ngushëllime!”

Inspektori Selman Lena ishte efektiv i Policisë së Shtetit që prej vitit 1996. Në krye të detyrës u plagos dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin Ushtarak, efektivi i Policisë së Shtetit Preng Lleshi.

KOMENTE