Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Raketat izraelite godasin një objekt të rëndësishëm në Damask
English

Raketat izraelite godasin një objekt të rëndësishëm në Damask

Raketat izraelite kanë goditur një qendër kërkimore pranë Damaskut, thone raportet siriane.

Dëshmitarët kane degjuar shpërthime të mëdha afër institucionit Jamraya, ku zyrtarët perëndimorë kanë sugjeruar se është i përfshirë në kërkimin e armëve kimike.

Banorët i thane BBC se pozitat e afërta ushtarake u goditën gjithashtu.

Izraeli nuk e ka konfirmuar grevën, por burime thonë se në shënjestër të armëve ishin militantët Hezbollah në Liban. Kjo është greva e dytë e dyshuar izraelite në dy ditë.

Të premten avioni izraelit goditi një dërgesë te raketave në Siri, sipas zyrtarëve te paidentifikuar amerikanë dhe izraelitë.

Izraeli ka thënë disa herë se do të veprojë në qoftë se ajo ndjehet se armë të avancuara janë duke u transferuar në grupet militante në rajon.

KOMENTE