Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ministri i Financave jep dorëheqjen
English

Ministri i Financave jep dorëheqjen

Ministri i Financave së Portugalisë Vitor Gaspar ka dhënë dorëheqjen, njofton zyra e presidentit.

Ministri i financave është vlerësuar nga kreditorët ndërkombëtarë për mbajtjen e një fre-je të shtrënguar në financat portugeze pas bailout të vendit në 2011.

Megjithatë, vendi është ende në recesion me papunësi të lartë, si dhe shifrat e fundit treguan zgjerimin e deficitit buxhetor në tremujorin e parë.

Zyra e presidentit tha Luis Maria Albuquerque do të zëvendësojë menjëherë zotin Gaspar.

KOMENTE