Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nelson Mandela, mollë sheri për familjarët e tij
English

Nelson Mandela, "mollë sheri" për familjarët e tij

Ndërsa Nelson Mandela po lufton me vdekjen e tij në spitalin Pretoria, anëtarët e familjes së tij janë duke "luftuar" njëri-tjetrin, përmes një grindje që po bëhet tepër sensacionale në mediat lokale.

Disa anëtarë të familjes kanë marrë nipin e tij të madh, Mandla, në gjykatë në një përpjekje për zhvarrosjen e tre fëmijëve të ish presidentit, kështu që ata të mund të rivarrosen në varrezat familjare në Qunu, ku zoti Mandela dëshiron të varroset duke jetuar në paqe përjetësisht.

Dhe beteja gjatë zhvarrimeve është një shenjë e ndarjeve më të thella brenda familjes së madhe dhe komplekse të Z. Mandelës - tre bashkëshortet e tij, 17 nipër e mbesa dhe 12 stërnipër të mbijetuar, sigurisht sjellin konflikt të tillë.

Sipas disa pleqve nga klani i tij, thuhet se ndërkohë që familja e tij është në luftë, shpirti i tij nuk mund të jetë në paqe.

KOMENTE