Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nelson Mandela po mbahet në jetë përmes aparatit të frymëmarrjes
English

Nelson Mandela po mbahet në jetë përmes aparatit të frymëmarrjes

Nelson Mandela ndodhet në gjendje pothuajse klinikisht i vdekur pasi jeta e tij po mbahet përmes aparateve të frymëmarjes.
Ai po përballet me "Vdekje të pashmangshme," dhe se gjykata është shprehur se familja vendosi që varri i tij të prehet në varrezat e familjes ku do të jenë dhe djemtë e tij.

Mjekët i kanë këshilluar familjes që të shkëpusin pajisjen e cila e mban Mandelën në gjendje të vazhdueshme vegjetative. “Mjekët i kanë këshilluar familjes të shkëpusë prizën e pajisjes që e mban në jetë në mënyrë artificiale dhe familjarët po e shqyrtojnë këtë mundësi”-shkruhet ne dokumentin që është paraqitur në Gjykatë në 26 qershor.

"Pritja e vdekjes së tij të pashmangshme është e bazuar mbi baza reale dhe substanciale," tha gjykata e depozitimit.

KOMENTE