Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rihapet Statuja e Lirisë në Nju Jork
English

Rihapet Statuja e Lirisë në Nju Jork

Statuja e Lirisë, e mbyllur vitin e kaluar në muajin tetor pas një stuhie të madhe, është rihapur për publikun sot kur amerikanët kudo festojnë Ditën e Pavarësisë.

Turmat njerëzish janë mbledhur në shesh për të parë dhe festuar dhe njëherë para këtij monumenti aq të rëndësishëm për Amerikën.
Aktivitete janë duke u mbajtur në Boston, Washington, Atlanta, Filadelfia dhe Nju Orleans për të shënuar festën amerikane.

Masat e sigurisë në parada dhe në hedhjen e fishekzjarreve do të jenë tepër të larta.

46-m (151 ft) Statuja e Lirisë u rihap të enjten në mëngjes në një ceremoni të prerjes së shiritit ku morrën pjesë kryetari i komunës të Nju Jorkut.

KOMENTE