English

Zjarri i fuqishem lë përjashta 12 anëtarë të një familje

Mëngjesin e sotëm nje zjarr i fuqishem ka shkrumbuar plotësisht nje banesë në qytetin e Burrelit, duke lënë 12 anëtarët e familjes në qiell të hapur.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Drita” rreth orës 03:00 të mëngjesit të sotëm, por fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar. Banesa ishte në pronësi të shtetasit, Ahmet Kola.

Në banesë ndodheshin të gjithë anëtarët e kësaj familje, të cilët kanë njoftuar forcat zjarrfikëse, që kanë mbërritur në vendin e ngjarjes, duke neutralizuar flakët, si dhe duke shmangur rrezikun për banesat e tjera.

KOMENTE