Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nelson Mandela feston 95 vjetorin e tij në spital
English

Nelson Mandela feston 95 vjetorin e tij në spital

Nelson Mandela ka festuar ditëlindjen e tij të 95 në spitalin në Pretoria, e cila shënoi një sërë aktivitetesh në mbarë botën dhe sidomos në Afrikën e Jugut për nder të tij.
Mandela i ka shërbyer publikut për një periudhë 67 vjeçare dhe ai jeton në mendjen e çdo afrikani.

Z. Mandela, i cili është në gjendje kritike por stabël me një infeksion përsëritës të mushkëriveu shtrua në spitalin më 8 qershor.

Presidenti Jacob Zuma tha se shëndeti i tij ishte "në mënyrë të vazhdueshme drejt përmirësimit".

"Ne jemi krenar për të quajtur njeriun tonë si ikonë ndërkombëtare dhe se afrikanët e Jugut i urojnë atij shëndet të mirë," tha zoti Zuma në një deklaratë.

"Ne falënderojmë të gjithë njerëzit tanë për mbështetjen ndaj Madiba, gjithë ndjenjën e dashurisë së pavdekshme dhe dhembshurinë," tha ai, duke iu referuar Z. Mandelës me emrin e tij klanor.

KOMENTE