English

Vdes Ilirjan Cani, burri që vrau gruan 10 ditë më parë

10 dite me pare vrau bashkeshorten e tij dhe tentoi te vriste veten me automatik duke u plagosur rende.

39-vjeçari, Ilirjan Cani, vdiq sot në Spitalin Ushtarak të Tiranës, pasi nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të rënda që kishte marrë pas aktit të vetëvrasjes.

Ai mbahej i shtruar në reanimacion, ndërsa Gjykata e Krimeve të Rënda pati dhënë me datë 18 korrik, masën e sigurisë ‘burg’ për 39-vjeçarin.

KOMENTE